Приветствую Вас, Гость

Безпека дитини-інструкція для батьків

 

1. Вивчить із дитиною у першу чергу її повне П.І.Б., адресу проживання, місце роботи батьків, як дістатися додому або до вас на роботу, домашній та мобільні телефони батьків, дату свого народження.

2. Якщо дитина відправляється гуляти або виходить з вами в місто, покладіть в її кишеню заламіновану «візитку» або паперовий листочок в водонепроникному мішечку з контактною інформацією, що представлена вище.

3. Маленьких дітей не відправляйте на прогулянку одних; для дітей старшого віку обмежте місце прогулянки, час, позначте час контрольного контакту з вами.

4. Регулярно пояснюйте дитині правила дорожнього руху, правила безпеки в громадських місцях, говоріть про те, що не можна брати від незнайомих людей їжу, напої, іграшки, йти з ними, якщо ви її про це не попереджали, і навіть просто спілкуватися без присутності батьків або супроводжуючих дитину дорослих.

5. Будьте в курсі того, з ким спілкується ваша дитина, знайте їх контактні дані, адресу проживання.

6. Хай завжди у вас будуть контакти вчителів, тренерів, керівників гуртків.

7. Будьте в тісному контакті з дитиною, стежите за змінами в її настрої, відразу намагайтеся з’ясувати причини.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Советы родителям по взаимоотношению с детьми

 

1. Вырабатывайте позитивное отношение: Дети болезненно реагируют на критику. Вместо того, чтобы критиковать поведение или говорить ребенку, что он НЕ должен делать, обратите свои замечания в более позитивную сторону и скажите ребенку, что ему СЛЕДУЕТ делать. Например, вместо: «Не бросай свою одежду на пол», - попробуйте сказать: «Давай я помогу тебе убрать одежду». Помогите Вашему ребенку развивать привычку к позитивным мыслям. Например, вместо мысли: «Я не смогу это сделать», помогите ему настроиться на то, что ему сделать по силам: «Я смогу сделать это!»

2. Не скупитесь на похвалу: Дети расцветают, когда родители их хвалят. Например: «Ты сегодня сделал домашнюю работу хорошо и быстро», или: «Я горжусь тобой». Все мы иногда совершаем ошибки и небольшие проступки. Вместо того, чтобы сердиться, когда Ваш ребенок что-то испортил, скажите что-нибудь вроде: «Не переживай, это можно починить».

3. Помогите своему ребенку не волноваться: Такие занятия, как спокойные игры, прослушивание приятной музыки, принятие ванны, помогут Вашему ребенку успокоиться, когда он раздражен или разочарован.

4. Составьте для ребенка простые и ясные правила: Детям нужен определенный порядок. С его помощью они знают, когда и что им нужно сделать, и чувствуют себя спокойнее, выполняйте ежедневные дела в одно и то же время дня. Обедайте и ужинайте в одно то же время.

Помогите ребенку не откладывать дела, которые обязательно нужно сделать. Ведите список важных дел.

Учите ребенка планировать свой день. Начните с того, чтобы собирать школьные принадлежности заранее.

Домашние правила не должны подлежать обсуждению. Однако всегда следует поощрять ребенка самостоятельность, когда он этого заслуживает.

5. Больше общайтесь: Разговаривайте со своим ребенком. Обсуждайте с ним разные темы, — о том, что случилось в школе, или что он видел в кино или по телевизору. Узнайте, что думает ребенок. Задавайте открытые вопросы, которые предполагают рассказ, а не однозначный ответ (Да или Нет). Вместо допроса «Как прошел день?» и ответа «Прекрасно», попробуйте спросить: «Какой урок сегодня был самым лучшим? Что тебе в нем больше всего понравилось?» Когда Вы задаете ребенку вопрос, дайте ему время подумать и ответить. Не отвечайте за него! Слушайте, когда он говорит с Вами, и давайте позитивные комментарии. Пусть Ваш ребенок почувствует, что он и его дела Вам интересны.

Время семейного обеда имеет очень важное значение, он должен происходить в кругу семьи, а не перед телевизором.

6. Ограничьте количество отвлекающих факторов и контролируйте работу ребенка: когда вашему ребенку надо сосредоточиться на выполнении задания, ему необходимы особые условия. Уменьшение отвлекающих факторов поможет лучше сконцентрироваться.

Убедитесь, что у вашего ребенка достаточно возможности «выпустить пар». Часто детям требуется передышка между школой и домашней работой.

Удостоверьтесь, что ваш ребенок понимает, что от него требуется при выполнении задания. Некоторые задания нужно разбить на несколько частей, чтобы сделать их выполнимыми.

При необходимости контролируйте занятия и домашние дела.

Регулярные перерывы позволят ребенку отдохнуть и затем снова сосредоточиться.

7. Правильно реагируйте на плохое поведение:

Объясните, что именно вас рассердило в его поведении.

• Избегайте обобщений (например, вместо: «Ты никогда меня не слушаешь», скажите: «Я сержусь, потому что ты сейчас меня не слушал»).

• Наказание должно быть справедливым и соответствовать по своей строгости совершенному проступку.

• Не вступайте в споры с ребенком.

• Будьте непреклонны в своих решениях, но не прибегайте к тактике угроз.

Ясные правила и определенный распорядок дня дома облегчат принятие ребенком норм поведения. 

_____________________________________________

_________________________________________________

 

Нормативно правова база по охопленню дітей освітою.

Відповідальність батьків за виховання неповнолітніх дітей

(законодавче забезпечення)

 

Декларація прав дитини. (витяг)

 

Принцип 7

Дитина має право на здобуття освіти, яка має бути безкоштовною і обов’язковою, в усякому разі на початкових стадіях. Їй має надаватися освіта, яка б сприяла її загальному культурному розвитку і завдяки якій вона могла б на основі рівності можливостей розвинути свої здібності і особисте мислення, а також усвідомлення моральної і соціальної відповідальності, і стати корисним членом суспільства. Якнайкраще забезпечення інтересів дитини має бути керівним принципом для тих, хто відповідає за її освіту і навчання; ця відповідальність лежить насамперед на її батьках.

 

Конвенція ООН о правах дитини (витяг)

 

Стаття 28

1. Держави учасниці визнають право дитини на освіту, і з метою поступового досягнення здійснення цього права на підставі рівних можливостей вони, зокрема:

a)   вводять безплатну й обов’язкову початкову освіту;

b) заохочують розвиток різних форм середньої освіти, як загальної, так і професійної, забезпечують її доступність для всіх дітей та вживають таких заходів, як введення безоплатної освіти і надання у випадку необхідності фінансової допомоги;

c) забезпечують доступність вищої освіти для всіх на підставі здібностей кожного за допомогою всі необхідних засобів;

d) забезпечують доступність інформації і матеріалів у галузі освіти і професійної підготовки для всіх дітей;

e)    вживають заходів для сприяння регулярному відвідування шкіл і зниженню кількості учнів, які залишили школу.

2.  Держави – учасниці вживають всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб шкільна дісципліна підтримувалася з допомогою методів, які відображають повагу людської гідності дитини, та у відповідності з цією Конвенцією

3.   Держави – учасниці заохочують і розвивають міжнародне співробітництво з питань, що стосуються освіти, зокрема з метою сприяння ліквідації невігластва і неписьменності в усьому світі та полегшення доступу до науково – технічних знань і сучасних методів навчання. В цьому зв’язку особлива увага має приділятися потребам країн, що розвиваються.

 

Конституція України. (витяг)

 

Стаття 53

Кожен має право на освіту.

Повна загальна освіта є обов’язковою.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно – технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно – технічної , вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням  і студентам.

Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

 

“Сімейний кодекс України”(витяг)

Стаття 150. “Обовязки батьків щодо виховання та розвитку дитини”.

1. Батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі  поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов’язані забезпечити  здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

4. Батьки зобов’язані поважати дитину.

5. Передача дитини на виховання  іншим особам не звільняє батьків від обов’язку батьківського піклування щодо неї.

6. Забороняються будь – які види експлуатації батьками своєї дитини.

7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.